23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Матаус воодушевен од доаѓањето на Мане: Одлична работа за Бундеслигата!

НАЈЧИТАНО

Лотар Матеус е воодушевен од доаѓањето на Сади Мане во Баерн.

Мане го напушта Ливерпул по шест години, една година пред да му истече договорот.

Со различни бонуси Баерн за оваа работа на клубот од „Енфилд“ ќе му плати 41 милион евра.

„Доаѓањето на Сади Мане е фантастична работа. И не само за Баерн туку и за цела Бундес лига. Фактот дека фудбалер од тој калибар ќе игра во нашата лига е феноменален“, изјави Матаус за Sky Sports.

„Мане е исклучителен играч, некој кој навистина прави разлика. Постигнуваше голови и асистенции за Ливерпул со таква конзистентност како малку други играчи во светот и тоа го правеше од година во година“, додаде тој.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО