Масовен убиец од Лос Анџелес изврши самоубиство

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Човекот кој уби десет луѓе доцна во саботата за време на прославата на кинеската Лунарна Нова Година во сала за танцување во Монтереј парк, мал град во близина на Лос Анџелес, изврши самоубиство.Шерифот на округот Лос Анџелес Роберт Луна објави дека убиецот е идентификуван како Ху Кан Тран (72), но дека неговиот мотив за масакрот не е познат.

„Сакаме да знаеме како се случило нешто ова страшно“, рече Луна, додавајќи дека убиецот си го одзел животот во неделата во градот Торансе, кој се наоѓа на околу 30 километри од местото на злосторството, откако полицијата го идентификувала.

Откако уби десет луѓе во паркот Монтереј, Тран со пиштол упадна на прославата на кинеската Нова година во Алхамбра, но претставниците на безбедноста успеаја да го спречат нападот.

Паркот Монтереј е град кој се наоѓа на околу единаесет километри од центарот на Лос Анџелес. Околу две третини од нејзините жители се Азијци, според податоците од американскиот попис.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img