18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Маслата од семки се покажале како најдобри

НАЈЧИТАНО

Кога станува збор за здравјето на срцето, високиот холестерол е една од најголемите закани. Кога нивото на холестерол ќе ви стане превисоко, вашето тело почнува да складира масти, што пак може да ги запуши крвните садови.

Најдобро е да го намалите холестеролот со промена на начинот на живот и промена на исхраната. Првата промена може да биде да се одлучите за поздрав вид на маслото што го консумирате.

Секако, најлошото масло за холестеролот е палминото масло.

Зошто палминото масло е лошо?

Прочитајте повеќе на порталот „Арт кујна“.

Фото: Unsplash

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО