8.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Марк Цукерберг и неговата сопруга го очекуваат третото дете

НАЈЧИТАНО

Основачот на Фејсбук ја објави убавата вест преку социјалните мрежи. Воедно објави и смислена фотографија.

Во објава на својот Инстаграм профил, 38-годишниот Марк Цукерберг напиша дека тој и неговата сопруга 37-годишната Присила Чан чекаат бебе. Закерберг покрај прекрасната фотографија напиша: „Многу љубов“. Среќен сум што можам да објавам дека Макс и Август следната година ќе добијат сестра“. Ова ќе биде нивно трето девојче кое ќе се приклучи на семејството. Максима е родена во 2015 година, а Август две години подоцна.

Марк и Присила се запознале на една од забавите на Универзитетот Харвард во 2003 година. Осум години подоцна, Марк ја запросил, што јавно го откри Бил Гејтс – во интервју за Дејли Меил, тој ја именувал Присила за свршеница на Марк. Марк подоцна негираше, но се венчаа во мај 2012 година. На свадбата која била тајна биле присутни нивните најблиски пријатели. Во тоа време тој дури и не одел на одмор за меден месец, но за да го надомести и ветил дека секоја година ќе одат на меден месец.

Кога објавија дека го чекаат своето прво дете во 2015 година, открија и дека се обидувале седум години и дека Присила доживеала три спонтани абортуси.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО