5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Маричиќ: Во СДСМ немало формален состанок во присуство на Зоран Заев, на кој се дискутирало за уривање на Димитар Ковачевски и широка влада со ВМРО-ДПМНЕ без ДУИ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во СДСМ немало формален состанок во присуство на Зоран Заев, на кој се дискутирало за уривање на Димитар Ковачевски и широка влада со ВМРО-ДПМНЕ без ДУИ, изјавил вицепремиерот за европски прашања и секретар за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ за „360 Степени“, по написот на Плусинфо дека „Заев подмолно се обидува да го урне Ковачевски“.

Маричиќ смета дека делење на власта со ВМРО-ДПМНЕ, без ДУИ, по брзи избори кои би се случиле напролет, е „нефункционална и непрактична идеја“.

– Мислам дека претседателот Ковачевски ја има целосната поддршка на целото раководство на партијата – изјавил Маричиќ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

„Макпетрол“ најави намалување на природниот гас за 41 денар

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на  природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ информира дека цената...

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...
spot_img
spot_img
spot_img