-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Мариупол е целиот во урнатини (ВИДЕО)

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На интернет се појавија снимки, каде може да се види обемот на уништувањето во опколениот украински град Мариупол.

Претходно, Министерство за одбрана на Русија прогласи прекин на огнот со цел да се овозможи евакуација на цивилите од Мариупол.

 

Според претходните непотврдени извештаи, на украинските војници во градот како главно упориште им преостанал само металуршкиот комбинат „Азовстал“, во чија околина се водат исцрпувачи борби.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img