5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Марио Павловски е најсреќниот кој успеа да го извади крстот од водите на Преспанското Езеро

spot_img
spot_img
spot_img
По повод големиот Христијански празник Водици, денеска беше положен светитот крст во осветените води на Преспанското Езеро.
Традиционално како и секоја година така и оваа голем број на верници влегоа во осветените води за да го извадат светитот крст,честитки за Марио Павловски кој успеа да го извади крстот од водите на Преспанското Езеро и му посакувам здравје, среќа и бериќет.
Воедно ја користам оваа прилика на сите Православни Христијани да им го честитам денешниов празник и да им посакам божјата светлина да донесе здравје, среќа и мир во нивните домови.
Нека е за многу години!
Бог се јави!
Навистина се јави!
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...
spot_img
spot_img
spot_img