1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Мараја Кери го открива советот што би му го дала на своето 12-годишно јас

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Мараја Кери имала 12 години кога научила некои тешки, но вредни (и на крајот профитабилни) животни лекции, од кои некои се вклучени во нејзината нова книга за деца.

„Тогаш дознав дека дефинитивно сум „другиот““, изјави 52-годишната пејачка ексклузивно за PEOPLE, мислејќи на времето кога живеела во мал град на њујоршкиот Лонг Ајленд со нејзината мајка и татко белата боја. црна. „Би било одлично да бидам камелеон, но немав алатки за да го направам тоа, што значи дека немавме пари. На луѓето од белите маала каде што живееме им беше јасно дека сум „измешан“ со нешто. Не бев девојката од соседството со свилена долга коса и пеги. Помислив, боже, таа е она што ти ја дефинираш како убава. И јас не се вклопив во тоа“.

Денес Мараја Кери е позната во светот како стилска икона. Но, кога се сеќава на нејзините помлади години, вели дека имала само три маици и дека нејзината коса дефинитивно не била свилена. „Не сакам да го користам зборот запоставен, но тоа навистина не беше модна ревија.

Во новата книга тој се фокусира на овој период од својот живот, додава малку лесен хумор и малку празнична магија. „Многу работи се вртат околу насилниците кои прават главниот лик да се срами од тоа што е, но таа преживува и ја наоѓа својата судбина. Клучната порака, сепак, е дека љубовта кон себе секогаш треба да се негува и негува.

Па, каков совет би ѝ дала ѕвездата на 12-годишната верзија на себе сега? “Заштеди пари. Купете регенератор, намачкајте ја косата, нанесете регенератор и почекајте косата да се исуши. Се ќе биде во ред. О, и јас би додал: Ве молам, не ги бричете веѓите, никогаш нема да ви изгледа добро“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Расте бројот на жалби против Србија во Европскиот суд за човекови права

Минатата година до Европскиот суд за човекови права пристигнале 18 барања за привремени мерки во случаите против Србија, кои биле прифатени во пет случаи,...

Потврдено обвинение за недозволено складирање на речиси 5 килограми злато и сребро

Судот на Босна и Херцеговина го потврди обвинението на Обвинителството на Босна и Херцеговина, кое го обвинува Драган Станковиќ дека како сопственик на деловната...

Поранешниот британски премиер Џонсон: Путин ми се закани со ракетен напад

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон тврди дека рускиот претседател Владимир Путин му се заканил со ракетен напад пред почетокот на инвазијата на Украина. Од...
spot_img
spot_img
spot_img