3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Манчестер јунајтед до крајот на сезоната без Погба

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, рече денеска дека Пол Погба поради повреда ќе отсуствува од теренот најмалку четири недели и оти речиси сигурно ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Погба, чиј договор со Јунјатед истекува во јуни, се повреди во вторникот вечер за време на натпреварот против Ливерпул (0-4)

– Мислам дека нема повторно да се враќа на теренот. Лекарот ми рече дека неговата рехабилитација ќе трае најмалку четири недели, а имајќи предвид дека последниот натпревар е на крајот од мај, тој веројатно нема да се врати на теренот – изјави Рангник.

Јунајтед во последниот натпревар од сезонава во Премиер лигата ќе му гостува на лондонски Кристал Палас на 22 мај.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img