15.9 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Манекенката прослави 365 дена без алкохол

НАЈЧИТАНО

Познатата американска манекенка Криси Тајген (36) веќе подолго време има проблеми со алкохолот, а денеска гордо прослави една година трезвеност. Таа со своето семејство заминала на кратко, но слатко патување.

Криси отсекогаш без срам зборувала за својот проблем со алкохолот, а денес вели дека се чувствува среќна и исполнета бидејќи не пие.

Сега веќе една година е трезна, а по тој повод објави видео во кое е со сопругот, пејачот Џон Леџенд (43) и децата Луна (6) и Мајлс (4). Семејството заедно ги посети културните знаменитости.

Криси отсекогаш без срам зборувала за својот проблем со алкохолот, а денес вели дека се чувствува среќна и исполнета бидејќи не пие.

Сега веќе една година е трезна, а по тој повод објави видео во кое е со сопругот, пејачот Џон Леџенд (43) и децата Луна (6) и Мајлс (4). Семејството заедно ги посети културните знаменитости.

 

Во описот на видеото, Тајген напиша исповед за деновите на опивање и сподели со своите следбеници дека „се чувствува навистина добро“ откако е трезна.

– Ниту капка алкохол за 365 дена! Порано ми недостигаше чувството да бидам откачена и безгрижна, но да бидам искрена, кон крајот веќе не ми го пружаше тоа забавно чувство – напишала таа на почетокот на текстот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО