Манекенката и сопруга на пејачот Џастин Бибер, Хејли, одлучила со своите обожаватели да го сподели своето искуство и сѐ што ја чекало по не толку мал здравствен проблем

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Манекенката и сопруга на пејачот Џастин Бибер, Хејли, одлучила со своите обожаватели да го сподели своето искуство и сѐ што ја чекало по не толку мал здравствен проблем.

Таа се отвори за нејзината битка со посттрауматско стресно растројство (ПТСП) откако претрпе симптоми слични на мозочен удар предизвикани од згрутчување на крвта во нејзиниот мозок.

Хејли Бибер (26) итно беше пренесена во болница во март, откако згрутчување на крвта во нејзиниот мозок доведе до симптоми слични на мозочен удар.

– Се борев со многу анксиозност после тоа и посттрауматско стресно растројство, како и страв дека може да се повтори. Беше толку страшно, толку вознемирувачко – искрена беше манекенката.

Хејли додаде дека дури и ако е отворена да зборува за искуството за да помогне на некој друг, сепак ѝ е тешко да зборува за тоа.

– Навистина сум благодарна што имав неверојатни лекари, медицински сестри и луѓе кои ми помогнаа да дознаам што всушност се случи. Начинот на кој гледам на тоа е дека мислам дека можеше да биде многу полошо. Толку многу полоши работи можеа да се случат во тој момент – рекла Хејли, пренесува „Мирор“.

.Хејли продолжи да рече дека полека почнала повторно да ужива во животот без да се грижи што би можело да се случи во иднина.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img