5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Малите ритуали за убавина на Никол Кидман – им е лојална долго време

НАЈЧИТАНО

Холивудската актерка Никол Кидман никогаш не криела дека е дотерана на работа, дури ни во тие денови кога воопшто не излегува од дома.Никол Кидман секогаш е совршено негувана на црвените теписи и не крие дека така работи и во слободното време кое повеќе сака да го поминува дома, но во природа.

Нејзиниот ритуал за убавина не е многу долг, но таа редовно го прави и му е верна долги години. „Не сакам да ставам креми одвреме-навреме, а за жал мојата кожа е многу сува и подложна на чешање. Затоа секој ден користам висококвалитетно масло за лице и секојдневно нанесувам заштитна крема за сончање“, изјави актерката за InSyle.

Секогаш се грижи да изгледа негувано, а тоа го наследила од нејзината мајка која ја научила дека жената секогаш мора да се грижи за себе. „Треба да изгледате убаво, да дишете, да се грижите за вашата кожа, да ги фарбате ноктите и да се грижите за вашите стапала. Тоа е ваша одговорност. Не се работи само за хигиена, тоа е еден вид начин да се претставите пред другите, а јас тоа го учам и на ќерка ми. Се облекувам секое утро, дури и ако ќе бидам дома цел ден после тоа. Се чувствувам подобро вака и исто така изгледам вака“, беше искрена таа.

Никол признава дека е постојано во движење, дека има многу обврски и дека понекогаш е на нозе и по 14 часа.Во такви денови сака да се бања или да ги масира стапалата дома и да ги храни со исклучително хранлив крем. „Потоа ги облекувам моите мали панталони и наутро се будам со најмеки стапала“, додала актерката, која е најсреќна која има доволно време за себе и лесно може да се посвети на грижата и медитацијата во мир.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО