21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Македонските одбојкари подобри во мечот со БиХ

НАЈЧИТАНО

Македонската машка одбојкарска репрезентација ги задржа шансите за пласман во полуфиналето во Европската сребрена лига, откако попладнево со максимални 3-0 во сетови ја совладаа БиХ на гостувањето во Тузла.
За македонските одбојкари ова беше последен натпревар во групната фаза, а одлуката дали ќе се пласира на завршниот турнир во Будимпешта ќе биде позната утре по дуелот меѓу Романија и Албанија.
Македонија ќе обезбеди полуфинале како второпласирана во групата Б само доколку лидерот Романија ја совлада Албанија со 3-0 или 3-1 во сетови.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО