18.2 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Македонската репрезентација се подготвува за завршните натпревари во Скопје

НАЈЧИТАНО

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за претстојните два завршни натпревари во Скопје во рамки на јунскиот циклус во Ц-дивизијата во Лигата на нации.

По воведното реми (1-1) против Бугарија во Разград и триумфот (2-0) на гостински терен над Гибралтар, избраниците на селекторот Благоја Милевски в четврток ја пречекуваат Грузија, а в недела ги очекува реваншот против Гибралтар.го очекува дуелот со Грузија, истакнувајќи, притоа, дека важен фактор ќе биде заедништвото и тимскиот дух.

– Можеме да победиме против Грузија ако веруваме во себе, во нашиот квалитет, ако веруваме во замислите на селекторот и се разбира, да покажеме желба и борба на мечот во четврток. Знаеме каде се нивните силни страни, но ние сме сконцентрирани на нашата игра, тоа е нешто на кое работиме на тренинзите. Верувам дека заедништво и тимски дух кое сме го покажале досега, повторно ќе ни донесе успех – изјави Ристовски.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО