3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Македонската кикбокс надеж ќе се бори за влез во финале

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Македонската кикбоксерка Јадранка Темелкова ја победи Николе Булјан од Хрватска со што обезбеди најмалку бронза на Светското јуниорско првенство во кик бокс во Лидо ди Јесело, Италија.

Темелкова славеше 3-0, со што го обезбеди првиот медал за Македонија на СП. Утре ќе се бори за влез во финалето против Канита Муминовиќ од Босна и Херцеговина.

Од нашиот табор велат дека противничката во сите три рунди не земала ниту еден поен, така што Јадранка убедливо доминирала.

– Темелкова е голема надеж во кикбоксот. Јуниорка која многу ветува. Се бори смирено и паметно. Таа е пример за сите наши борци како се слуша тренер за време на борба од агол, кога и довикува што да изработи. Слуша се што ќе и се каже – вели селекторот Дејан Митровски – Урко.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img