21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Македонија – Гибралтар 4:0

НАЈЧИТАНО

Македонските репрезентативци ја затресоа четири пати мрежата на Гибралтар само за половина час од стартот на натпреварот во Скопје.

Стрелци беа Енис Барди, Дарко Чулинов и Бојан Миовски кој даде два гола.

Мрежата на аутсајдерот во групата 4 во дивизијата Ц се затресе уште во четвртата минута кога Енис Барди погоди од слободен удар откако претходно еден од играчите на Гибралтар играше со рака.

За само две минути, Миовски постигна два гола во 14 и во 16 минута. Четвртиот гол го постигна Дарко Чурлинов во 31 минута.

Во рамки на Лигата на Нации, Македонија денеска игра против Гибралтар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО