26.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Мадона повторно избра храбра модна комбинација за вечерната забава

НАЈЧИТАНО

Американската кралица на попот, Мадона, секогаш е смела и посебна во модните комбинации, па многумина бараат инспирација и идеја за нивниот стил на облекување кај неа.Американската музичарка Мадона не се откажува низ годините, а нејзиниот моден стил и понатаму е оригинален како и на почетокот на нејзината кариера.

Отсекогаш била позната по тоа што шета на работ со своите модни комбинации и е похрабра од другите. Мадона е се, не е срамежлива, модната инспирација ја бара во музиката, уметноста, на улица и секаде каде што ќе се појави.

На него нема да видиме досадни модни парчиња или обични, кои не би привлекле внимание, а тоа важи и сега кога ѕвездата е во зрели години и можеби некој би очекувал нејзините парчиња да бидат малку поопуштени.

МадонаФото: Profimedia
Далеку од тоа, Мадона продолжува во својот стил и сепак останува верна на себе. Така беше и неодамна кога се појави пред вратата на еден од ноќните клубови во Лос Анџелес, каде што беше придружувана од млад човек што досега не сме го виделе со неа.

Многумина почнаа да мислат дека можеби станува збор за свежа романса, но се уште не е познато кој бил со неа и каков однос има со познатата пејачка.

МадонаФото: Profimedia
Таа дошла во клубот облечена многу младешки, облечена во горен дел во облик на градник, а одоздола облекла шорцеви и го закитила својот имиџ со мрежести хулахопки. Носеше кафен џемпер и ги сокри очите зад очилата за сонце. Многу млади жени со задоволство би носеле ваква модна комбинација, а Мадона во неа изгледала младешки и свежо.

Сигурно е јасно дека годините кај неа не играат улога и тоа време за неа одамна престанало.

Следете го списанието N1 и на Фејсбук.

Преземете ја нашата апликација: достапна за Android и за iOS.

Тагови

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО