9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Луѓето шокирани од изгледот на Доналд Трамп, реши да покаже како изгледа без шминка

НАЈЧИТАНО

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп (76) секогаш е „среден“ во јавноста, но овој пат реши да покаже како изгледа без шминка.

Бизнисменот се појави минатиот четврток на голф турнир во приватен клуб во Њу Џерси. Носеше црни панталони, поло маица и црвена капа на која пишуваше „Make America Great Again“.

Додека Доналд се обидуваше да го добие најдобриот можен резултат за голф, многумина го гледаа неговото природно лице без шминка. Потоа неговите фотографии почнаа да се споделуваат на социјалните мрежи.

„Шминката и спрејот за самопотемнување прават чуда“, „Изгледа како Дарт Вејдер кога ја симнува маската“, „Иако не го одобрувам тоа, разбирам зошто користи спреј тен“, „Изгледа како Голум“, „Тука изгледа како некој на негова возраст. Веројатно немал време за шминкање“, „Шминката ќе му се стопи на жештина“, „Некој да му помогне“, „Неверојатно е колку постаро изгледа“, коментираше за неговото природно издание.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО