2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Лора Дерн научила танцови чекори од Хју Џекмен

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Актерката Лора Дерн е на добар пат да стане новата танцувачка ѕвезда на Бродвеј, благодарение на Хју Џекмен.

Откако заедно глумеа во новиот филм „Синот“, актерката објави клип на Инстаграм во кој го гледаме Хју Џекмен како ги учи нејзините танцови чекори. Зравен напиша: „Денес научив да танцувам!“

Ја слушаме ѕвездата како вели: „Пета, пети, пети, пети“, додека Лора Дерн ги учи чекорите и пред да ги добие, се пошегува: „Пребрзо е!“ Откако заедно се насмеале, актерот се завртел наоколу, и разиграно и рекол на камерата: „Јас сум ѕвезда на Бродвеј!“ Тој, исто така, на шега додаде дека рутината е ужасна, и дека Хју секогаш се погрижил да изгледате добро.

Актерот неодамна појасни дека имал многу поинаков одговор кога ја прашал својата 17-годишна ќерка Ава за повратна информација за танцовите потези што треба да ги изведе во филмот. „И реков на ќерка ми дека морам да ја играм таа сцена, а единствената навестување што ја имам е дека тоа ќе вклучува и движење на колковите. Ѝ ги покажав движењата што ги замислував и го добив одговорот: Татко, дали треба да го глумиш лутиот татко?

Минатиот месец беше објавен и трејлер. Џекмен го игра Питер, татко кој се занимава со своето минато кога неговиот проблематичен син тинејџер Николас (Зен Мекграт) се сели за две лета по неговиот развод од поранешната сопруга Кејт (Дерн). На почетокот на трејлерот, Питер ја отвора влезната врата и налутено вели: „Не можеш да се појавиш таму без предупредување“. Што е проблемот? Што се случи?” Кејт одговорила: „Да“. Питер се обидува да ги балансира односите со Николас и животот со неговата нова партнерка Бет (Ванеса Кирби) и нивното дете. Чевлите на неговиот татко ги наполнил Ентони Хопкинс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Позначајни движења кај каматните стапки на банките и штедилниците

Месечно зголемување на просечната каматна стапка на вкупните кредити, при што во декември таа изнесува 4,44%.  Просечната каматна стапка на вкупните депозити исто така бележи раст...

Дикаприо нов вид змија именувал по својата омилена жена

Холивудскиот актер Леонардо Дикаприо на новооткриениот вид змии му дал име по својата омилена жена. Актерот и екологист ја доби честа да именува нов...

Високи нивоа на микропластика откриени во операционите сали

Научниците открија високи нивоа на микропластика во операционите сали како резултат на „неверојатно високата“ количина пластика за еднократна употреба што се користи во современите...
spot_img
spot_img
spot_img