Лиза Мари Присли за прв пат стана бабица непосредно пред нејзината смрт

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Пошироката јавност тоа го сфати по погребот на Лиза Мари Присли, ќерката на кралот на рокенролот, Елвис Присли, која прерано почина.

На погребот на Лиза Мари Присли, сопругот на нејзината ќерка, 33-годишната Рајли Киу, Бен Смит Петерсен, откри дека го добила своето прво дете, машко бебе. До ова дојде, кој прочита говор во име на неговата сопруга за време на комеморацијата за нејзината мајка, Лиза Мари, во неделата наутро во имотот Грејсленд. Во првиот ред седеше најстарата ќерка на починатиот музичар, па Бен го прочита нејзиниот говор во кој откри што добила неговата ќерка.

компанијата PresleyProfimedia
„Се надевам дека мојата ќерка ќе има работа како што вие сте со брат ми и сестра ми. Ти благодарам што ми даде сила, срце, емпатија, храброст, смисла за хумор, манири, темперамент, жестокост, истрајност. Јас сум производ на твоето срце, моите сестри се производ на твоето срце, мојот брат е производ на твоето срце“, се вели во дел од говорот што го прочита Смит-Петерсен.

Бен и Рајли се во брак од летото 2015 година, а освен тоа што добија ќерка, не открија други детали, на пример името и кога се родила. Портпаролот на внуката на Елвис откри дека двојката добила ќерка во летото 2022 година, па Лиза Мари за прв пат станала акушерка непосредно пред нејзината смрт. Инаку Рајли и Бен се запознале на снимањето на филмот Mad Max: Fury Road 2021. За да го добие она што таа забременила една година подоцна, која учествувала на дополнително снимање во Австралија. Нивната љубов забрзано се разви, така што во летото 2014 година објавија дека се вериле, а за помалку од лето се венчаа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img