18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Лидерот на опозицијата е во лош филм, се потсмева Ковачевски

НАЈЧИТАНО

Премиерот Димитар Ковачевски денеска повтори дека лидерска средба за предвремени избори со уцени нема да има, нагласувајќи дека е неодговорно да се бојкотира Собранието во време на најголема економска и енергетска криза.

– Лидерска средба може да има, но за прашања коишто се стратешки, за прашања што би значеле подобар живот за граѓаните, како и за справување со енергетската криза. Но, лидерска средба врз основа на уцени и закани, бидејќи гледаме дека претседателот на опозицијата одбројува како од некој лош акционен филм, таква лидерска средба нема да има, а како што гледате тоа е ставот и на сите политички партии којшто дадоа свој став, а тука беа и партии кои беа во опозициониот блок – рече претседателот Ковачевски.

Претседателот на СДСМ посочи дека постои комуникација помеѓу сите политички партии во Собранието.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО