17.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19

НАЈЧИТАНО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19, информираше неговата партија преку соопштение.

Оттаму велат дека токму позитивниот тест за корона е причината за откажување на денешниот настан во Општина Маврово-Ростуше, каде што Мицкоски требаше да има средба со граѓаните.

„Почитувани, ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот Христијан Мицкоски во општина Маврово-Ростуше закажан за денеска во 17:45 е откажан. Причини за негово откажување е развивањето на симптоми од ковид-19 на претседателот Мицкоски, при што беше направен брз антигенски тест, каде што истиот беше позитивен. Во текот на денот претседателот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот ковид-19“, се вели во партиското соопштение.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО