5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Лидерите на Талибанците повикуваат на мир во Украина

НАЈЧИТАНО

Дека и оваа година ќе биде измешана се чувстуваше од почеток. Ама дека до толку не ќе знае кај тера… Талибанците преку свои претставници на Твитер повикуваат на мир и дијалог во Украина. Со соопштение, со сите нишани…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО