9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Ливерпул ја одбил првата понуда на Баерн за Манеа

НАЈЧИТАНО

Според пишувањата на медиумите во Англија, Баерн понудил околу 25 милиони евра за Сејди Мане со бонуси, кои Ливерпул веднаш ги одбил.

Според „Тајмс“, Баварците му понудиле на Мане бонуси кои Ливерпул ќе ги добие само кога Сенегалецот со Баерн ќе ја освои Лигата на шампионите. На „Енфилд“ воопшто не биле заинтересирани за оваа понуда, а како што дознава „Тајмс“ ги одбиле Баварците бидејќи сметаат дека Садио вреди многу повеќе.

Договорот на Садиу Манеу со Ливерпул истекува по следната сезона и „црвените“ се последни ова лето кога можат да земат пари од обештетувањето за овој играч. Еден од најдобрите играчи на Ливерпул во претходните сезони одлучи да го напушти клубот бидејќи бара нов предизвик, а Баерн долго се споменуваше како негова нова дестинација.

Мане во Ливерпул е од 2016 година, а досега на 269 натпревари постигна 120 голови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО