9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Лејла Филиповиќ: Модел на фармерки кои визуелно ги издолжуваат и стеснуваат нозете

НАЈЧИТАНО

Лејла Филиповиќ со задоволство ја споделува инспирацијата за модни игри на својот Инстаграм. Таа неодамна сподели многу носливо и младешко улично издание составено од парчиња кои добар дел од дами ги имаат во својата гардероба.

ГалеријаЛејла Филиповиќ секогаш привлекува внимание со своите модни избори.
Таа позираше во трговскиот центар во Загреб опкружена со цвеќиња во лежерна комбинација во која доминираат светло сини трапезоиди со висок струк.

Иако на поранешната хрватска мисица не и се потребни никакви трикови за визуелно да ги издолжи нозете – таа избра модел со овој ефект. Чорапите во форма на ѕвонче визуелно го намалуваат обемот на нозете, додека високиот струк на фармерките ги издолжува нозете и целата фигура.

Светло сините фармерки ги спои со црно-бела маица украсена со ликот на симпатичниот херој на Дизни – Мики Маус, а над се носеше елегантна црна јакна со три четвртини ракави.

Покрај младинската маичка, таа го избра и популарниот модел на буци патики во бела боја со црни детали, што дополнително ја прошири нејзината манекенска фигура. Истите патики во многу слична комбинација ги носеше и минатата година на еден загребски фестивал.

Ѕирневме во хрватските продавници и популарни веб-продавници, а избравме неколку модели на фармерки со висок струк со чорапи во форма на ѕвонче за визуелно продолжување на нозете, по примерот на Лејла Филиповиќ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО