8.4 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Летечки хотел од иднината

НАЈЧИТАНО

Летечки авион-хотел кој може да прими до 5.000 гости и никогаш да не го потроши својот керозин смислија дизајнери и го крстија „Скај Круз“, на македонски, „небесно крстарење“. Авионот никогаш нема да има проблем со горивото бидејќи ќе биде напојуван на нуклеарна енергија. Друга кул работа е што пилотот ќе биде вештачка интелигенција, нешто слично.

А, ако снема храна за гостите од хотелот? Тогаш на самиот хотел-авион, кој инаку е огромен во споредба со обичен вавион, ќе може да слетаат други карго-авиони кои ќе донесат намирници.

Нуклеарната енергија е позната по својата чистота, секако, доколку со системот работат стручни образовани лица.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО