-1.1 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Лесно и брзо направете шарени тестенини со природни состојки

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ако отсекогаш сте им се восхитувале на шарените тестенини, сега можете лесно да ги направите дома. Не ви требаат многу состојки за тестото, а за да го обоите, ви требаат магдонос, куркума, цвекло и доматно пире.

Тестенините направени на овој начин ќе ги израдуваат сите и ќе ја красат масата. Ако е потребно за полесно да го замесите тестото, додадете повеќе вода или брашно.

Рецептите и видеото побарајте ги на порталот „Арт кујна“.

Фото: PRINTSCREEN/YT/NINIK BECKER

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов им се враќа на своите дипломатски должности во Северна Македонија

Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов им се враќа на своите дипломатски должности во Северна Македонија во полн капацитет, е известувањето кое денеска пристигнало...

Почина актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“

Актерката Лиза Лоринг, која се прослави со улогата на Среда во култната серија „Семејството Адамс“, почина во саботата на 28 јануари како последица од...

Загинаа 4 млади бразилски фудбалери

Автобус полн со млади фудбалери на фудбалскиот клуб Вила Мариа Хелена од Бразил се превртел во провалија од десетина метри. Според информациите на бразилските медиуми,...
spot_img
spot_img
spot_img