16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Ледено кафуле во Прага служи коктели на -7 степени

НАЈЧИТАНО

Леденото кафуле „Ајс паб“ во центарот на чешкиот главен град Прага нуди кусо бегство, од горештините, во  „арктички услови“ за престој.

Пабот кој е на само една минута пешачење од познатиот Карлов мост, служи коктели на база на вотка во чаши направени од мраз… А, и мебелот и украсите исто така се направени од мраз.

Температурата внатре е околу -7 Целзиусови степени, па на посетителите им се нудат и капути и ракавици, а посетите се ограничени на помалку од половина час.

Тука се служело и пиво, но тоа престанало бидејќи славината за точење, постојано мрзнела.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО