22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Лапорта потврди дека разговарал со агентот на Роналдо

НАЈЧИТАНО

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, за шпанските медиуми потврди дека се сретнал со Хорхе Мендеш, агентот на Кристијано Роналдо.

Претходно бројни медиуми објавија дека Лапорта и репрезентативецот на 37-годишниот Португалец се сретнале и вечерале во Барселона.

„Вистина е, имав вечера со Хорхе. Ништо не исклучувам, тоа не е во наш интерес. Нема да објаснувам што кажа Мендес, но секогаш сум заинтересиран да разговарам со него. Зборува за ситуацијата на трансфер пазарот, добро е информиран“, изјави Јаон Лапорта за шпанските медиуми.

Кристијано Роналдо не се појави во Манчестер на почетокот на подготовките за новата сезона, а клубот официјално објави дека тоа е од „семејни причини“. Неофицијално, славниот Португалец има намера да го напушти „Олд Трафорд“ една година пред истекот на договорот, бидејќи сака следната сезона да игра во Лигата на шампионите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО