22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Ламбе Алабаковски: Мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

НАЈЧИТАНО

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, му порача денеска на властите пејачот Ламбе Алабаковски, кој со македонската химна го отвори денешниот протест против францускиот предлог.

Алабаковски порача дека Преспанскиот договор, Договорот со Бугарија и францускиот предлог се фашизам.

Атмосферата се вжешти кога тој почна да ја пее макеонската химна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО