14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Лажни вести на порталот NEWS1,Црвенксоки не формира никаква партија,вечерата во Охрид била од приватен карактер со двајца лекари

НАЈЧИТАНО

Лажна е веста на порталот NEWS1 под наслов „Бранко ја формира „За наша Македонија“.како и сите изнесени наводи во објавата на NEWS1.

Бранко Црвенсковски викендот беше во Охрид ,каде имаше приватна вечера во Хотел „Тино“ и беше придружуван од двајца лекари,а не од поранешен градоначалник и слични рекла казала муабети на сопственикот на порталот NEWS1.

Бранско Црвенкоски со лекарите се знае повеќе од 30 години,а вечерата билаа од приватен карактер,а не политички.

Воопшто не е точно дека Максим Димитриески ќе бидел претседател на некаква си нова партија „За наша Македонија“, и дека Црвенкоски помислува да прави сега или во блиска иднина политичка партија.

Единствено нешто што Црвенкски би го направил како политички потег би се очекувало 6 месеци пред изборен циклус,во формат на движење,како што во Охрид на последните локални избори се појави движењето „Охрид пред СЕ“.

С.Денесовски

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО