5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Кристијано Роналдо постави пресвртница на Инстаграм

НАЈЧИТАНО

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо беше првиот што ја достигна пресвртницата од „500 милиони следбеници на Инстаграм“.

Ова го става на самиот врв на дигитално највлијателните луѓе во светот.

Фудбалерот, кој во моментов се обидува да го достигне врвот со португалската репрезентација на светското фудбалско првенство во Катар, со својот животен сопатник Георгино Родригез на социјалните мрежи споделува глетки од секојдневниот семеен живот со пет деца, како и глетки од секојдневието. спортови. Парот на тој начин го претвори својот профил во профитабилен бизнис.

На второто место меѓу најследените познати личности на Инстаграм, наоѓаме уште еден спортист и ривал на Роналдо, аргентинскиот фудбалер Лионел Меси, следен од 376 милиони следбеници.

Тие двајца неодамна се појавија заедно во кампања за модниот бренд Луј Витон. Токму тоа придонесе за темата, 37-годишниот Португалец да достигне (и сега надмина) 500 милиони следбеници на споменатата социјална мрежа.

Фотографијата која ја направи реномираната американска фотографка Ени Лејбовиц стана втората најлајкувана објава на Инстаграм.

Кристијано РоналдоПрофимедија
На 19 ноември Роналдо доби повеќе од милион следбеници за само 24 часа откако објави фотографија на која тој и Меси играат шах заедно. Ова укажува дека сликата што го растури заговорот привлече дополнително внимание на профилот на Роналдо на Инстаграм. Доби повеќе од 35 милиони лајкови, што е многу повеќе од просекот на Роналдо од десет милиони лајкови по објава.

Првите пет најмногу „набљудувани“ луѓе на социјалната мрежа се американската реалити ѕвезда Кајли Џенер (372 милиони), американската пејачка и актерка Селена Гомез (357 милиони) и американскиот актер Двејн Џонсон (348 милиони).

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО