Кристијано Роналдо мака мачи да запосли кувар и покрај понудена плата од 4.800 фунти месечно

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Кристијано Роналдо се обидува да ангажира готвач за да го нахрани него и неговото семејство, но никој не ги исполнува неговите фамозно тешки барања.

Кристијано Роналдо има проблем да избере некој да готви за него и неговите најблиски во Португалија.Роналдо и неговата Џорџина имаат строги правила за воспитување, а едно од нивните деца живее под посебен режим
Вилата, која треба да биде завршена во јуни, е наречена пензионерски дом на Кристијано бидејќи тој очекува да стане негова главна семејна резиденција откако ќе се пензионира.

Затоа Роналдо бара и вработени кои ќе ги опслужуваат него и Џорџина, а некои од поврзаните работни места вклучуваат батлер кој ќе биде платен 4.800 фунти месечно. Сепак, Кристијано сè уште не нашол готвач.

Угледниот португалски портал Correio da Manha ги обвини за проблемот барањата на Кристијано и неговата партнерка Георгина Родригез, кои сакаат да јадат традиционална португалска кујна и јадења од странски земји како суши.

Се верува дека Роналдо дури и специјално дизајнирал простор во својата нова вила за подготовка на јапонскиот деликатес.

Иако е голем љубител на суши, неговата мајка Долорес Авеиро откри дека неговата омилена риба е бакалхау а градник, традиционално португалско јадење направено со солена бакалар, компири и јајца.

Тој е подготвен да му плати на готвачот плата од 5.500 фунти, но се уште никој не се пријавил за таа позиција.

А многумина ги интересира како Роналдо и неговиот избраник ќе се снајдат во кујната на Саудиска Арабија каде неодамна се преселија поради трансферот на Кристијано во клубот Ал Наср.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Апокалиптични сцени во Турција и Сирија: „Афтершоковите беа како Армагедон“

Земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди рано утринава јужна Турција и беше почувствуван во поголем дел од земјата, како...

Бијонсе се најде на удар на критики за нејзиниот говор на доделувањето на наградите Греми, а многумина ја нарекоа „дволична“ и „лицемерна“

Бијонсе (41) се најде на удар на критики за нејзиниот говор на доделувањето на наградите Греми, а многумина ја нарекоа „дволична“ и „лицемерна“ за...

Османи гледа антисемитизам, ама видел и антисемитски пораки како руска воена пропаганда

Антисемитизмот го донесе холокаустот, но не исчезна со холокаустот, ниту пак е поразен. Мораме да ги удвоиме нашите напори да за да се справиме...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img