25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Кристијано Роналдо и Џорџина го открија името на нивната ќерка

НАЈЧИТАНО

Георгина Родригез на Инстаграм сподели фотографија од новороденчето, кое плачело на 18 април, а под неа го напишала нејзиното име.

Бебето се вика Бела Есмералда, таа е родена заедно со нејзиниот брат близнак, кој за жал починал при породувањето. Името на својот Инстаграм профил го откри избраникот на фудбалерот на Кристијано Роналдо каде сподели фотографии од ќерката што спие.

На почетокот на овој месец, ѕвездата на Манчестер Јунајтед објави и црно-бела фотографија од новороденче во неговите раце, со натпис „Вечна љубов“.Со трагичната загуба на нивниот син, Роналдо и Џорџина добија голема поддршка. Многумина им изразија длабоко сочувство, а кога се вратија дома со малечкото, Роналдо им се заблагодари на сите со следните зборови: „Џио и нашето девојче конечно се со нас. Сакаме да им се заблагодариме на сите за сите убави зборови и гестови. Вашата поддршка е многу важна и сите ние ја почувствувавме љубовта и почитта што ја имате кон нашето семејство. Сега е време да бидеме благодарни за животот што штотуку го прифативме на овој свет“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО