5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Кристијано Роналдо е подготвен да го тужи Јувентус

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Кристијано Роналдо е подготвен да го тужи Јувентус. Причината е што торинскиот клуб никогаш не му ги платил на Португалецот ветените 19,9 милиони евра како дел од таен договор.

Роналдо имал таен договор со Јувентус, кој при претресите од полицијата на 23 март 2022 година бил пронајден во канцеларијата на адвокатот Федерико Рестано во Торино. Како дел од оваа зделка, Јуве сѐ уште нема исплатено на напаѓачот 19,9 милиони евра. Исплатата беше ветена дури и ако Кристијано си замине.

Зборуваме за договор кој Јуве го склучи со некои играчи во периодот на Ковид. Тие се согласиле на намалување на платата за по некое време да си ги добијат парите.

Да потсетиме, Роналдо во летото 2018 година потпиша 3-годишен договор со Јувентус за 31 милион евра годишно. Во август 2021 година, Португалецот го напушти клубот од Торино.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...

Штрајк на половина милион вработени во Британија – училиштата затворени, возовите, авионите доцнат

Десетици илјади училишта во Велика Британија делумно или целосно ја прекинаа наставата, прекинат е и железничкиот сообраќај, а се очекуваат доцнење на авионите бидејќи...
spot_img
spot_img
spot_img