2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Кристина Ричи зборува за своето трауматично искуство

НАЈЧИТАНО

Во јули 2020 година, американската актерка поднесе барање за развод од нејзиниот сега веќе поранешен сопруг Џејмс Хердегн, кој ја малтретирал физички и психички за време на нивниот седумгодишен брак.

Познатата холивудска ѕвезда Кристина Ричи сега јасно и гласно зборува за своето искуство. Во последното интервју за The Sunday Times, таа изјави дека се чувствува многу добро и дека е подготвена да зборува за трауматични настани. „Мислам дека е важно да кажам дека на ниту еден начин не се чувствувам како жртва. Не се жалам за себе. Не сакам ни да кажам дека ми беше тешко“, рекла актерката и додала дека секој има свои лични проблеми, а тоа биле нејзини. „Се работеше за пронаоѓање на сопствената вредност и позиција и моќ. Ја раскажувам мојата приказна затоа што, кога бев во таква ситуација, барав успешни приказни. „Приказни за луѓе кои се повлекоа и надминаа сè и на крајот беа добро“, додаде актерката.
Нејзиниот поранешен сопруг Џејмс Хердеген доби забрана за приближување и мора да остане најмалку 100 метри од неа. Како што рече таа во судот, тој физички ја нападнал и понижувал дури и пред нивниот син. Сè започна во летото 2013 година, кога таа за прв пат забремени. Таа откри дека не можела ни да спие навечер, бидејќи Џејмс и ги стискал зглобовите и ја оттурнувал.

„Не можам да зборувам во име на сите, и ми требаше долго време да си признаам што се случува и како да го наречам. Негирањето беше многу силно. Секако, не сакате да прифатите дека нешто најлошото се случува и дека сте се ставиле во таква ситуација. Ми требаше долго време да останам бремена“, изјавила Кристина и им порачала на сите жени кои се во соодветна ситуација дека единствен избор е да го променат животот и да се ослободат од таков товар.

На крајот на минатото лето актерката се омажи за својот фризер Марк Хемптон со кој сега живее во мирен и убав брак.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО