17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Кристална плажа без гужви

НАЈЧИТАНО

Во близина на црногорскиот град Круче се наоѓа прекрасна дива плажа со многу посебно име.

Црна Гора е позната по прекрасниот брег и чистото море. Во оваа земја има безброј идилични места за капење, но можеби дивата плажа во близина на градот Круче е врв на она што Црна Гора може да го понуди. Погодно блиску до главниот пат меѓу Бар и Улцињ, но во исто време доволно далеку од секојдневната гужва и врева, ова е вистинското место за одмор и релаксација. Шумата што ја опкружува плажата и стрмната патека што води до падината гарантираат дека нема прекумерна гужва.

Самото име го дава она што може да го очекуваат капачите. Освен мир и тишина, Кристал Бич нуди пред се кристално море во прекрасни сини нијанси, па вреди да се размисли за посета. Апартмани и ресторани се достапни за сите посетители во Круче, како и лесно пристапна бетонска плажа, која, сепак, не се ни приближува до убавината на Кристална.

Кристалната плажа не може да се стигне со автомобил. Треба да се паркирате малку порано и да се спуштите по стрмната патека низ шумата до морето. Се бара голема претпазливост при спуштање, особено ако со вас има деца, пишува Нова.рс. Сепак, погледот на кристално чистото море ги прави сите напори достојни за тоа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО