Криси Тајген и Џон Леџенд по долга борба повторно се родители

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Семејството на манекенката Криси Тајген и пејачот Џон Леџенд добитник на Греми е побогато за нов член.

12-кратниот добитник на музичката награда Греми ја откри среќната вест неколку часа по раѓањето на детето. На приватен концерт таа вечер, тој им кажа на толпата дека тој и Тајген утрово дочекале бебе.

Иако помина многу време во болница и не спиеше многу, новопечениот татко на публиката на концертот и порача дека се чувствува полн со енергија. „Каков благословен ден“, додаде тој.

Тејген (37) и Леџенд (43) имаат шестгодишна ќерка Луна и четиригодишен син Мајлс.

Во август 2020 година, авторката на готвачот Cravings откри дека е повторно бремена. Еден месец подоцна ја објави тажната вест дека го загубила бебето поради компликации од бременоста.

Многумина ја критикуваа по спонтан абортус дека на социјалните мрежи објавила нешто толку приватно како спонтан абортус и фотографии од мртвото бебе. „На оние кои имаат нешто негативно да им кажат на фотографиите, да им кажам дека ни малку не ми е гајле за нивното мислење. Дека не ми е гајле што е нешто што не би го направиле. Го преживеав, решив да го објавам, а пред се, овие фотографии не се за никој друг туку за оние кои го преживеале истото или се прашуваат како е да се доживее вакво нешто. Овие фотографии се само за оние на кои им се потребни. Не ми е гајле што мислат другите“.

Легендата јавно ја поддржа неговата сопруга додека продолжија да ја споделуваат својата тага и плановите за повторно зачнување.

„Само сакав да ве известам дека сум длабоко во мојот втор циклус на ИВФ (ин витро оплодување) за да зачувам што е можно повеќе јајце клетки и се надевам дека ќе направам силни, здрави ембриони“, им рече манекенката на следбениците на Инстаграм во февруари.

Во август, сепак, таа ја објави веста за нејзината бременост. „Радоста уште еднаш ни ги исполни домот и срцата“, напиша таа и додаде: „Милијарда отчукувања подоцна, имаме уште еден на пат“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img