20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Крводарителите во Украина со часови чекаат ред пред амбулантите!

НАЈЧИТАНО

Војната во Украина не стивнува, а секое ново случување се пренесува на социјалните мрежи со брзина на светлината.

На ова видео се гледаат редици украински граѓани ширум целата Украина кои чекаат да донираат крв за своите војници кои се на фронтот и кои се борат против руските непријатели.

И покрај тешката состојба сепак се трудат да им олеснат на оние на првите борбени линии.

Во продолжение, погледнете го видеото:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО