25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Крвавото затемнување на Месечината најсилно ќе влијае на 3-те знаци

НАЈЧИТАНО

Крвавото затемнување на Месечината најсилно ќе влијае на 3-те знаци
Крваво затемнување на Месечината ќе се случи во понеделник на 16 мај во 06:12 часот. Да видиме кој ќе биде под најголемо влијание.

Крвавите затемнувања на Месечината се именувани по црвеникавата нијанса што ја добива Месечината кога ќе се случи целосно затемнување на Месечината. Целосното затемнување на Месечината или лунарното затемнување на крвава месечина секогаш паѓа на полна месечина и е најсилната месечина што можеме да ја доживееме.

Затемнувањето на Месечината кулминира утрото на 16 мај во трансформативниот знак на Шкорпија. Додека затемнувањето на Месечината носи интензивни поместувања за секого, одредени знаци од зодијакот уште посилно ќе ги почувствуваат радикалните промени.

„Со оглед на тоа што оваа месечина се појавува веднаш до ретроградниот Меркур, време е да ги оставите настрана вашите стравови и да ја кажете својата вистина“, изјави астрологот Лорен Еш за bustle.com.

Погрижете се и вие да сте меѓу оние хороскопски знаци кои најмногу ќе бидат погодени од затемнувањето на Месечината.

ОВЕН
Подгответе се за големи трансформации. Оваа месечина ве принудува да се соочите со вашата стара карма. Затемнувањето на Месечината исто така предизвикува радикални промени во вашиот живот. Овој пат се однесува на заклучоците како и на новите почетоци што ги носат краевите. Што ви кажува сопственото тело дека би било добро да се откажете? Добро време е да процените какви промени треба да направите во вашиот живот во моментов. Затемнувањето е вашето време на длабока трансформација за ребалансирање и расчистување на просторот за следното поглавје во вашиот живот.

БИК
Работите во партнерството сега стануваат турбулентни, а затемнувањето може да ја замати вашата визија за врската. Но, исто така, ве поттикнува да одлепите одредени слоеви на врски и да погледнете што се случува во нив. Со сите промени што ги направивте во последно време, можеби не сте ни забележале како се промениле и вашите цели во врската. Сега е време да се запрашате што навистина сакате. Затемнувањето на Месечината значи одвојување од вашите стари вредности кои се веќе застарени. Оваа месечина ви дава до знаење дека стариот начин на работа во односите (како што сте научиле во основното семејство и подоцна во животот) веќе нема да функционира сега.

СКОРПИЈА
Ќе стане бурно. Затемнувањето на Месечината ве држи огледало за вашите потиснати емоционални потреби. Оваа интензивна саморефлексија е повеќе од само справување со вашата засенчена страна, туку се обидува конечно да ги прекинете старите навики, верувања, врски со луѓето или ситуации кои ве оптоваруваат. Бидете подготвени за големи промени во чувството на сопствен идентитет, како и во однос на другите. Овие односи веројатно ќе се променат. Луѓето кои повеќе не одговараат на вашето ново чувство за самопочит повеќе нема да ве привлекуваат, но ќе дојдат некои нови луѓе во вашиот живот кои ќе бидат пољубезни кон вас… Ако, се разбира, станете пољубезни кон себе.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО