9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Крвава семејна тепачка во Струмица

НАЈЧИТАНО

Момче на 22-годишна возраст вечерва е убиено во Струмица во тепачка меѓу две семејства што се случи во турското маало на улицата Бетовенова, а еден шеснаесетгодишен малолетник е повреден, како и две жени.

Веста ја потврди директорката на струмичката болница, Катерина Кузмановска, која информираше дека момчето било прободено и било донесено мртво во болницата, додека повредените се надвор од животна опасност.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, пријавен e инцидент на улица Бетовенова во Струмица, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Од полицијата повеќе информации за настанот најавуваат за утре.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО