16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Кратко невреме го зафати главниот град на Македонија, при што беше создадена материјална штета на неколку локации

НАЈЧИТАНО

Кратко невреме го зафати главниот град на Македонија, при што беше создадена материјална штета на неколку локации.

На социјалните мрежи се појави видео за кое се тврди дека е снимено во населбата Аеродром, а може да се забележи како силниот ветар откорна дел од кровот на една зграда.

Невремето ги зафати и останатите скопски населби.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО