22.9 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Кражба на турбинско масло во кругот на ТЕЦ „Неготино“ била пријавена во полиција

НАЈЧИТАНО

Кражба на турбинско масло во кругот на ТЕЦ „Неготино“ била пријавена во полиција. Оваа информација денеска ја потврдија за МИА од СВР Велес
„На ден 13.07.2022 година во 12 часот, од страна на лицето Н.A  е пријавено дека во кругот на АД ТЕЦ Неготино, има кражба на турбинско масло, кое било складирано во резервоар и тоа по нивно интерно мерење, недостасуваат 3.500 литри  турбинско масло“, рекоа од СВР Велес.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО