Кој е хороскопот на месечината за сабота нова година

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Што му носи првата млада месечина во годината на вашиот знак? Ќе се изведе во сабота на 21 јануари во вечерните часови.

Овен
Додека младиот човек паѓа во вашата куќа на долгорочни желби и се поврзува со среќниот Јупитер во вашиот знак, може да се чувствувате поинтуитивно од вообичаено, предвидува лунарниот хороскоп. Верувајте му на вашиот стомак да ве води. Ова е исто така време кога можете да имате подлабоки разговори со другите. Време е за ново ниво на интимност и поврзаност.

Бик
Со Лавот во вашата куќа за кариера во хармонија со Јупитер во областа на духовноста, можете полесно да го допрете вашето внатрешно знаејќи кога станува збор за најдобриот начин за напредување на професионален проект. Користете го вашиот глас за да ги изразите вашите идеи. Имате одлични идеи, не ги чувајте за себе.

Близнаци
Кога Помладиот е во вашата зона на авантура, можете да се поврзете со Јупитер во вашата куќа на поврзување со другите и да се нурнете во возбудлива можност за личен раст – особено со пријателите или колегите. Доста иновации може да се откријат во вашиот начин на размислување и во што верувате, предвидува лунарниот хороскоп.

Рак
Кога млад човек ќе падне во вашата интимна зона, ќе ја прифатите сопствената ранливост дури и повеќе од вообичаено. Тоа може да ги продлабочи вашите најблиски врски. Научете да ја прифатите вашата ранливост и да направите простор за сите ваши емоции. Сите емоции се дел од вас и се добредојдени, дури и оние помалку пријатните.

Лав
Младиот човек ја активира вашата партнерска област и поттикнува ново возбудливо поглавје со саканата личност или драг пријател. Благодарение на Венера и Сатурн, ова навистина би можело да биде почеток на задоволувачка, долгорочна авантура, предвидува хороскопот на Месечината. Сега имате можности да воспоставите ново ниво на односи, а дали ќе ги искористите, зависи целосно од вас.

Девица
Со новата месечина во вашата дневна рутина, подготвени сте да се искачите на врвот на вашата благосостојба. Можете да се посветите на распоред кој ќе има корист од вашиот ум, тело и дух и вашата крајна линија. Ова е време кога можете да воведете нова навика во вашиот распоред што ќе ве поддржи. Можете исто така да се почестите со велнес ден!

Вага
Оваа месечина го истакнува вашето самоизразување и романтична зона и се синхронизира со среќниот Јупитер во вашиот партнерски сектор, па магијата може да биде во воздухот. Сега можете да научите нешто ново или да започнете креативно целосно ново поглавје. Не поставувајте граници и пробајте нешто ново без двоумење.

Шкорпија
Како што помладиот влегува во вашиот домашен сектор, размислете да одвоите време да се грижите за вашиот внатрешен свет и да направите некоја длабока исцелувачка емоционална работа, бидејќи тоа може да постави основа за поголема радост и сигурност со најблиските. Ова е исто така одлично време да го реновирате вашиот дом или само да добиете некој нов декор.

Стрелец
Оваа Нова година паѓа во вашата комуникациска зона, предизвикувајќи вашата љубопитност да се зголеми и вашиот календар да биде полн со социјални ангажмани. Приоритет да научите нешто ново, особено во друштво на пријатели.

Јарец
Со Новата година во вашата зона на пари, непосредно пред да се спојат Венера и Сатурн таму, можеби ќе бидете подготвени да се посветите на нов пат на приходи. Дури и ако сте само во фаза на истражување, ќе почувствувате бран на активност и надеж.

Водолија
Кога Месечината паѓа во вашиот знак, тоа е вашата годишна можност да се фокусирате на причина блиска до вашето срце. Поради неговата поврзаност со Јупитер, добро ќе направите да го комбинирате вашето рационално размислување со наплив на страст. Оваа комбинација може да ве доведе до одлични резултати. Најверојатно ќе размислувате за сопствениот идентитет, за тоа кои сте и каде одите. Направете нешто што прави да се чувствувате подобро во своја кожа. Можеби е време за нова фризура или за уметничко создавање?

Риба
Со месечината во вашиот сектор на духовност, вашата интуиција е уште поостра од вообичаеното, а вашите соништа можат да бидат многу живи. Можете да го искористите ова внатрешно знаење и да замислите нов пристап кон лекувањето. Одвојте малку време за себе и исклучете се од социјалните мрежи, барем на некое време, за да почувствувате што навистина се случува во вас.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img