7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Која обувка е првиот избор на модерните девојки секое лето за сите прилики?

НАЈЧИТАНО

Од класични апостолки до оние со потпетици и платформи – модерните девојки ширум светот ја сакаат оваа популарна обувка ова лето.

Додека порано апостолките се сметаа само за обувки за на плажа, денес се ставаат покрај сандали и апостолки, од светли бои до понеутрални нијанси и станаа задолжителен избор не само на плажа, туку и на улиците на големите градови.

Флип-апостолките биле измислени пред повеќе од три илјади години на египетскиот полуостров, а ги носеле главно фараоните и свештениците. Исклучително удобни и со исклучителна форма, дизајнирани се на таков начин што идеално се справуваат со високите температури.Несомнено, нивната отворена и едноставна основа е она што ги направи флип-апостолките многу популарни меѓу познатите личности и другите модерни девојки во последниве години.

Флип-апостолки, моден производ од почетокот на вториот милениум
Одличен облик за пресоздавање на изгледот од 90-тите и почетокот на новиот милениум, кој славните личности редовно ги носеа флип-апостолките на прошетки низ градот, на друштвени настани, па дури и на црвените килими – на пример, Џенифер Анистон и Шарлиз Терон ги избраа на премиерата на Хенкок Самер во 2008 година

Џенифер Анистон Фото: Profimedia
Флип-апостолките се комбинираат со вечерни фустани, долги, но кратки, како и со многу популарни пајаци во пастелни бои, кои се симбол на Y2K периодот.

Во последните неколку години, видовме дека се враќаат оние едноставни папучи како камелеон, кои еволуираа во многу облици и стилови, а сепак се доволно минималистички за да одат со секој изглед.

Флип апостолки но апостолки?
Големи и квадратни, таканаречени „слајдови“, со најновата еволуција на флип-апостолки. Со дебел и мек ѓон, флип-апостолките се задолжителен дел од гардеробата. Многу брендови ги редизајнираа во широк спектар на бои и материјали.

Со петтиот
За оние кои не се откажуваат од штиклите, класичните апостолки се достапни и во верзија со потпетица. Нивниот опсег оди од мини петок од 50-тите до повеќе звучни и рафинирани високи потпетици. И овде преминуваме од усни до кадифе до „гол“ ефект, во кој проѕирноста на сандалата го нагласува остатокот од изгледот, како што тоа го направи Ким Кардашијан со проѕирните апостолки.

Како да носите флип-апостолки во градот?
Со фармерки, бела маичка, кратко фустанче, можеби со елегантен фустан, да направиме уште неколку фаворити и да порачам позабавен, миди фустан… накратко, со илјада и еден начин да носите апостолки , остануваат совршени обувки за лето!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО