13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Која е најновата вила на холивудската ѕвезда Мет Дејмон

НАЈЧИТАНО

Холивудската ѕвезда Мет Дејмон излезе со нов имот. Платил 8,5 милиони долари за вила во Њујорк.

Колонијалната палата од камен и дрво, купена од актерот Мет Дејмон (51) се наоѓа во ексклузивна област на Вестчестер. Има сопствен базен со солена вода, поток и изворско езерце. Околу него се пешачки патеки, пешачки патеки, висечки мостови, сето тоа на 13 хектари земја. Актерот и неговата сопруга Лусијана Барасо го купиле тајно преку една од нивните компании. Куќата има пет спални соби и е изградена во 2004 година, а реновирана минатата година.

Сите соби на приземје се отвораат на покриени камени тераси, вклучувајќи голема кујна. Главната спална соба има сопствена бања слична на спа. Во куќата има и теретана и мало приватно кафуле. Имотот има и стаклена градина, античка штала и тениско игралиште.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО