Која е мистериозната убавица која царува на црвените килими?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Која е мистериозната убавица која се движи во високото општество и добива покана на сите важни општествени настани? Се дружи и со Словенката Маја Малнар.

Ниту познатите личности не се појавуваат на толку многу црвени теписи и забави како убавата Израелка Хофит Голан (38). Само нејзиниот профил на Инстаграм кажува многу за нејзиниот начин на живот. Хофит има повеќе од 60 илјади следбеници. Меѓу нејзините пријатели се Кели Брук (43), Мишел Родригез (44), Линдзи Лохан (36), Кара Делевињ (30) и многу други. Се појавува насекаде, било да е тоа филмски премиери, отворање филмски фестивали, модна недела. Каде што е кремот на светот, таму ќе го најдете Хофит Голан.

И како убавицата, која во суштина е инфлуенсер, на прво место заврши меѓу ѕвездите? Иако по потекло е од Израел, поголемиот дел од своето детство го поминала во Торонто, Канада, каде што нејзиното семејство се преселило поради нејзиниот татко, кој работел како аеронаутички инженер. Нејзината мајка е сопственичка на салон за убавина и здравје. Братот е пилот, а сестрата актерка. „Јас самиот отсекогаш сум водел здрав живот и бегав од дрога и развратен живот. Поради моите модели, Џенет Џексон (56) и Мадона (64), се преселив во Мајами на 20-годишна возраст и почнав да работам за туристи, а подоцна се фокусирав и на модата“, подоцна Хофит ги прошири своите активности и ја вклучи. сопствено модно емитување.

Нејзиниот живот е гламурозен, но и многу заморен. „Точно е дека сум на многу настани, премиери, вечери, приеми. Тоа е многу исцрпувачки. Мојот распоред започнува во 9 часот и завршува во 4 часот наутро. Понекогаш спијам само два часа. Потоа морам да станам, да се спремам, да се грижам за мојата коса… Има и 30 настани месечно, ширум светот, на кои треба да присуствувам. Покрај сето тоа, имам и сопствен бизнис. За среќа, навистина уживам во мојата работа“, вели Хофит, кој е добар пријател со нашата најуспешна инфлуенсерка Маја Малнар (33) со која заедно присуствуваат на големи настани.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img