25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Кортни Лав: Џони Деп ми го спаси животот кога се предозирав во 1995 година

НАЈЧИТАНО

Кортни Лав, американската пејачка и вдовица на Курт Кобејн, откри дека Џони Деп и го спасил животот откако се предозирала во 1995 година, помагајќи и во еден од најтешките периоди од нејзиниот живот, пишуваат британските медиуми.

Во серијата видеа што ги сподели на Инстаграм профилот на нејзината пријателка Џесика Рид Краус, пејачката изјави дека Деп ја оживеал пред клубот Viper Room во Калифорнија откако се предозирала во 1995 година, изразувајќи поддршка за актерот кој е во средината. на тужба.

Таа додаде дека Деп и помагал на нејзината ќерка Френсис Бин Кобејн додека таа се лекувала од зависност.

„Додека јас бев на пукнатина, а Френсис страдаше поради тоа и беше под лупата на социјалните работници, Џони ѝ испрати писмо со поддршка на четири страници на нејзиниот тринаесетти роденден, обидувајќи се да ја утеши. Тој и јас не се познававме. други бунари во тоа време“, рече таа, додавајќи дека праќала лимузини за Френсис и нејзините пријатели кога социјалните работници дошле во училиштето да проверат.

Сепак, Лео ја поддржа и поранешната сопруга на Деп, Амбер Херд.

„Бев најомразената жена во Америка, односно во светот, многу пред да постои ТикТок. Разбирам низ што веројатно минува Амбер. Можете ли да замислите да бидете на нејзино место?“, рекла таа.

Краус објави и дека дел од мислите на Кортна биле споделени случајно, реагирајќи на коментарите на следбениците кои ја критикуваа пејачката за овој потег.На платформата случајно беше објавена приказна која не сакав јавно да ја споделам, објасни Лео подоцна на Инстаграм.

„Сакав да пружам неутрална поддршка на пријателка. Не сакам никого да вознемирувам или да заземам страна“, напиша таа.

Лео е последниот во низата познати личности, меѓу кои и Сиа и Ева Мендез, кој јавно го поддржа Деп поради тужбата против неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО