3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Кортни Лав призна дека Џони Дип и го спасил животот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Многу познати личности зазедоа свој став во судската битка на Џони Дип, кој на суд се бори против неговата поранешна сопруга Амбер Херд. Поранешната сопруга на Курт Кобејн, Кортни Лав, не е исклучок.

Кортни Лав минува низ исклучително тешки времиња по загубата на нејзиниот сопруг Курт Кобејн, кој се самоуби во 1994 година на 27-годишна возраст. Двојката влезе во брачниот јарем две години претходно, а заедно ја добија и ќерката Френсис Бин.

Вдовицата на Кобејн исто така се засолнила во дрога и ноќен живот. Една ноќ во 1995 година, кога се предозирала со дрога, за малку ќе умрела пред клубот The Viper Room, но тогаш животот и го спасил Џони Деп. Вториот беше косопственик на клубот, кој беше епицентар на ѕвездените настани на Сансет Стрип во 1990-тите.

„Не сакам никого да осудувам, но она што сакам да го кажам е дека Џони ми го спаси животот од CPR клубот The Viper Room во 1995 година кога се предозирав со дрога“, рече пејачката во видеото што го објави на социјалните мрежи. Притоа, таа им се довери на следбениците дека по смртта на Кобејн, Деп многупати стапил во контакт со нејзината ќерка, а и напишал писмо за нејзиниот 13-ти роденден, бидејќи знаел за семејната ситуација.

„Џони ѝ напиша писмо на четири страници кога бев на кокаин и Френсис мораше да ги помине сите страдања и битки со социјалните работници, но таа никогаш не ми го покажа“, вели музичарот, кој не го познавал Џони лично на Потоа испратил лимузина во нејзиното училиште, каде што ја чувале социјални работници за таа и нејзините соученици да можат да ги гледаат Пиратите од Карибите. Тој го направи ова неколку пати. Тој дури и дал место со нејзиното име на премиерата “.

„Мамо, тој ми го спаси животот“
Притоа, Кортни призна дека никогаш не гледала ниту еден од франшизните филмови на Пиратите од Карибите додека нејзината ќерка искрено ги обожавала. „Знаеш што ми кажа кога наполни 13 години? Мамо, тој ми го спаси животот“, вели вдовицата на Курт Кобејн во видеото. Во него таа јасно зазеде став за поддршка на актерот, а воедно изрази и сочувство за Хард.

„Бев најомразената жена во Америка. Бев најомразената жена на светот пред ерата на TikTok и таа навистина е… Сочувствувам со неа бидејќи знам колку ужасно мора да се чувствува“, ги сподели Кортни своите чувства и мисли.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img