7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Корисниците пријавуваат потешкотии со користење на Твитер: Сè уште непозната причина

НАЈЧИТАНО

Корисниците на Твитер пријавија потешкотии со користење на социјалната мрежа во четвртокот.

Содржината на Твитер е недостапна од рано попладне, а причината се уште не е позната.

Според податоците достапни на страницата DownDetector, забележано е ненадејно зголемување на пријавените потешкотии околу 2 часа.

Твитер е една од најбројните социјални мрежи во светот со над 220 милиони корисници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО